Kraftwerk i Behemoth. Muzyka? Piwo!

„Jak se bajsniesz bier Heksa, to se dowiysz, co to je niom być. Po piyrwszym szluku wiysz jak frugać na mietle. Po drugim, jak to je ciypać prziroki. A po trzecim, jak to je tańcować przi fojerze ze siostrami.”

Heksa

Heksa

Dziś w programie brown porter z browaru Kraftwerk – Heksa! Cóż nam tu Ślązacy wyczarowali…..
Zapach… słodki i ciężki, kakao-kawa, przypomina cukierki Kukułka. Poza tym alkoholowo-palono-ziołowy, zasługa lukrecji? bo raczej nie zawartości alkoholu.
Barwa… ciemno czekoladowa, ale nie jest to nieprzenikniony kolor.
Piana… po wlaniu do szkła obfita, nie mija kilka sekund i po pianie :/
Smak… wodnisty, lekki smak gorzkiej czekolady. W sumie to zapach był bardziej obiecujący niż smak. Jak na porter to niezłe, bardziej słodowo-ziołowy niz chmielowy. 4,5% alko?! czuć jakby więcej…. pewnie jest dobre do grillowanych i smażonych potraw.
Zgodnie z opisem można „frugać na mietle”, ale żeby „tańcować przyi fojerze ze siostrami” to fojera brak… i sióstr też 😉
Gibal krótko i na temat : mało gazowane,zero piany, lekko gorzkie, niekwaśne, gładkie. Goryczka długo utrzymuje się na języku, delikatnie karmelowe.

skład

skład

Tośmy polatali! Aż przebudziliśmy olbrzyma! A skoro dziś niedziela to mamy wyjątkowego gościa niedzielnego.
Takie wydarzenie musiało znaleźć swe miejsce w naszych piwnych degustacjach. Współczesna moc i Słowiańskie Sacrum spod znaku Peruna czyli Behemoth Belgian IPA!

Behemoth Sacrum

Behemoth Sacrum

Zapach delikatny. Ananasy, mango i delikatna goryczka. Zaskakująca czerwona barwa!

w szklaneczkach

w szklaneczkach

Smaczne… jestem zaskoczona, piwo jest mało goryczkowe, a bardziej cytrusowe. Jeszcze delikatniejsze niz Brackie Imperial IPA, a tamta wersja bardzo mi smakowała. Cóż… ta smakuje mi jeszcze bardziej. Widocznie trafiłam na swoje ulubione IPA w belgijskim stylu.
Jeśli Behemoth jest kotem rodem z piekieł, a Sacrum światłem rodem z niebios to napój ten jest ich spotkaniem i idealnym połączeniem. A ten utwór jest ich odzwierciedleniem
https://www.youtube.com/watch?v=E4vy83_zgvg
Diabeł czai się w szczegółach… zawartość alko 6,2 %!! W ogóle tego nie czuć 😀 No to można się naaaa…pić!
Wszechzajebiste! Chwała Perunowi!

A skoro dobre piwo to i dobre ściganie 😉

wszystko dobre ;)

wszystko dobre 😉

Wg. Gibala…

Zapach cytrusowy i lekko chmielowy. Ładny kolor czerwono-bursztynowy. Goryczka od delikatnej przechodzi w średnią, a po chwili w mocniejszą i długo utrzymuje się na języku. Ciekawie przenikają się smaki, słodki, gorzki, ostry. Czuć skomplikowanie, którego oczekiwałem po Grand Prix ( a nie tylko grejfrut i grejfrut…).

Spodziewałem się czegoś co wypali język… a tu miła niespodzianka. Bardzo dobre!

 

Wg. Kitki…

Zapach… oj, poczułam IPE! Miau! Aż mnie otrzepało!

Heksa i Behemoth

Heksa i Behemoth

You may also like...