Grand Prix – Ciechan

grand prix ciechan

Do zakupu tego piwa namówił mnie Marcin. Podobno mało dostępne na rynku, ale udało się zakupić w naszym bardzo dobrze zaopatrzonym sklepie 🙂 No tak, ale to jest AIPA, więc zapowiada się eksplozja smaku.

Piwo laureata pierwszego Warszawskiego Konkursu Piw Domowych – Czesław Dziełak.

Aż cztery słody Pilzneński, Pszeniczny, Monachijski, Karmelowy 120 EBC i sześć chmieli Magnum, Columbus, Simcoe, Citra, Amarillo, Centennial. Ładna kombinacja. I co to naszym zdaniem dało ?

Paweł: Zapach cytrynowy, grejpfrutowy. Kolor bursztynowy, mętne. Piana szybko opada. Pierwsza nuta owocowa, po chwili wyraźnie grejpfrutowa…. ciągle mocno gorzka grejpfrutowa. Po minucie w ustach nadal goryczka grejpfruta, po dziesięciu minutach nadal czujesz gorzki smak na języku. Po wypiciu wieczorkiem całego – budzisz się rano i czujesz grejpfruta 😉 No cóż, jak dla mnie najlepszym porównaniem odczuć smakowych to jedzenie owocu grejpfruta. Na początku czujesz ładny owocowy zapach, pierwszy smak to słodki, których przechodzi w dłuuuuuugą goryczkę. Osobiście nie jestem zachwycony, spodziewałem się bardziej skomplikowanych nut, przy tak skomplikowanym składzie. Oczywiście to moja skromna opinia.

Martini przedstawia nieco bardziej radykalną opinię :d

marta gp

Słownie: ekhhhmmm… o k*(kurczaczek), ale gorzkieeee, bleeeeeee, pffff, fuuuuuuu, o ja pi* (piernicze)…

You may also like...