Browar Stu Mostów – WRCLW

20150316_220431[1]

We wrześniu 2014 we Wrocławiu ruszył nowy browar, Browar Stu Mostów. Wstyd i hańba, że miasto o tak dużej tradycji piwowarskiej nie miało swego browaru. Bo raczej restauracyjny Spiż nie ma zbyt wielkich ambicji, piwo jakie serwują jest od jakiegoś czasu słabej jakości, można by mnożyć. Browar Stu Mostów to dziecko zapaleńców, o samym browarze napisze więcej w kolejnym tekście.

Jako pierwsze na warsztat trafiło piwo o nazwie WRCLW typu pils. Co dostajemy w butelce? Piwo o ciekawym, wyważonym smaku, lekkim aromacie owocowym, w smaku delikatnie wyczuwalny grejpfrut, goryczka na odpowiednim poziomie. Barwa ciemno żółta. Nasycenie początkowo wygląda na mocne, na co wskazuje spora ilość bąbelków chwilę po wlaniu piwa do pokalu, po chwili jednak sytuacja się zmienia. Spora ilość bąbelków znika dość szybko a piwo jest nasycone w sposób delikatny, dzięki czemu nie rozpycha nas od środka – czyli można wypić kilka piwek pod rząd. Piana mała, nie zostawia falbanek na szklance.

Opakowanie, czyli butelka, z ciekawą etykietą zaopatrzoną w prostą grafikę z krasnoludkiem, a krasnoludek jak wiadomo, to jeden z obecnych symboli stolicy Dolnego Śląska.

Podsumowując. Jest dobrze i smacznie. Piwo godne polecenia!!

You may also like...