Alter Beer czyli piwa z Żabki

Kolekcja pięciu piw Alter Beer zakupiona przypadkiem (jak zwykle) we Fresh Market.
Według informacji na etykiecie wyprodukowane dla Żabka Polska przez Sulimar sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim.

alter_beer

Spróbujmy 😉

RUBI LAGER

Etykieta podaje, że jest rubinowy, esencjonalny, złożony, bogaty i nieschematyczny. Piwo dolnej fermentacji powstałe z wody, chmielu i siedmiu rodzajów słodu.
Lager
alk. 6,5 %
ekstrakt 16,5%

Marta: Kolor rubinowy lub dobrze zaparzonej czarnej herbaty, zapach nic specjalnego, smak ciężki, mocno alkoholowy, z nutka wiśni, palony, ani słodki, ani chmielowy.

Paweł: Ostry smak, wyczuwalny alkohol, przypomina mi Primatora 16. Po kilku łykach juz nie tak aromatyczne. Nuty lekko palone, wędzone? wiśniowe? Zapach nie szczególny, już czuć alkohol. Kolor ładny, ciemny bursztyn. Marta rozgazowała się przez nos 😛

POLSKI CHMIEL

„Polski Chmiel siedział sobie na tronie i używał: Marynki, Sybilli, lungi i pachnącego Lubelskiego.I sobie nie żałował, a później kosztował… piwa dolnej fermentacji, zawierającego całe dobro inwentarza.”
Piwo typu pilzneńskiego
alk. 5%
ekstrakt 12%

Paweł: Ładny, mocny ,świeży zapach chmielu już po otwarciu butelki.Kolor jasny, słomkowy.
Typowy pils,ups! ale trochę kwaśny… zapach mokrego psa, dość mocno gazowane.
Napiłem się i rozczarowałem się 🙁

Marta:Ciekawy zapach, jak powietrze po deszczu, hmmmm… jednak nie.. to zapach „mokrej szmaty”
Piana szybko znika,orzeźwiający, lekki smak, aromatyczne i syte. Mało goryczkowe na początku, goryczkę wyczuwam później, po kilku łykach. Chmielowe… taaaaak, jest chmielowe.

VALKIRIA

„Co cechuje Valkirię? pewność siebie, odwaga i niesamowita radość życia. (…)Jest zwariowana wersją piwa białego, o wyczuwalnych nutach kolendry i pomarańczy(…).”
Piwo w stylu jasny Ale Belgium Wit Ale
alk.4,3%
ekstrakt 11,7%

Marta: kwiatowy zapach podobny do frezji. Mętny, waniliowo-cytrynowy kolor. Po przelaniu do kufla – zapach skórki pomarańczowej. Orzeźwiający, baaaardzo dobry smak 🙂

Paweł:kolor cytrynowy, zapach cytrynowy. Pierwszy smak… skórka pomarańczowa. Druga próba smak cytrynowy…. jednak bardziej cynamon? kolendra?

KRISTAL WEIZEN

„Kristal Weizen siedział w barze i pomyślał: dość mam tego mętnego, zrobię klarownego. I zrobił. piwo filtrowane , górnej fermentacji.”
Pszeniczne
alk. 5%
ekstrakt 12%

Marta:ładny,świeży, pszeniczny zapach, taki sobie smak, piany zero. Orzeźwiające, doobre na upalny dzień lub wieczór po upalnym dniu.Kolor „nie pszeniczny”, jasny, przeźroczysty, nadaje się do wypicia duszkiem. Zgodnie z opisem klarowne. Ogólnie to żadna rewelacja, wolę klasyczne pszeniczne.

Paweł:kwaśne, lekko owocowe, ale przede wszystkim kwaśne. Nic szczególnego.

KOŹLE BYDLĘ

„koźle Bydlę zasępione, pomyślało Ja nie jestem zimny drań i Ci to pokażę – wszystkie swoje ciepłe strony. Urzeknę Cię swoja mocą, głębią i pełnią. Mocne piwo górnej fermentacji, niefiltrowane.”
koźlak pszeniczny
alk.7%
ekstrakt 17%

Marta: mętny, pomarańczowy kolor, delikatny pszeniczny zapach, piana znikoma. Głeboki, gładki smak. Jak na 7 % alkoholu to delikatne, bez goryczki.Wyczuwalny smak goździków. Jednak za ciężkie na upalny dzień,. Delektuję się małymi łyczkami.

Paweł: kolor pomarańczowy. Pierwszy smak jakby olejku?jakby zimny grzaniec… trudno powiedzieć. Kwaśny i lekko wędzony, czuć alkohol. Piana znika błyskawicznie. Ciężkie i treściwe, nie da się wypić duszkiem. Mocny goździkowy smak.

You may also like...